Wola Gardzienicka

Send to friend


Enter the result of equation:

 

Specifications

Cena
250 000 PLN
Numer oferty
78/4997/ODS
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
2 951 m2
Powierzchnia użytkowa
60 m2
Rok budowy
1970
Liczba pokoi
3
Stan budynku
Bardzo dobry
Typ domu
Wolnostojący
Prąd
Tak
Ciepła woda
Bojler
Rodzaj ogrzewania
Węglowe, Elektryczne
Liczba tarasów
1
Piwnica
Tak

Description of property

UROKLIWE SIEDLISKO 30 arów – DOM CAŁOROCZNY DREWNIANY
Blisko las i woda, doskonały dojazd

Kupno siedliska w tej okolicy graniczy niemal z cudem. Nic dziwnego – działek jest tu bardzo mało, a gdy ktoś już wejdzie w jej posiadanie, nie ma ochoty sprzedawać.

Jeśli:
- chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku i naładować akumulatory – czy to samodzielnie, czy ze znajomymi lub rodziną
- spędzać weekendy w bajkowej scenerii, jedynie 30 min od Lublina
- uwielbiasz przyrodę i marzysz o siedlisku przepełnionym bujną zielenią
- na co dzień pracujesz w mieście i potrzebujesz miejsca, gdzie można naprawdę odpocząć
- a może chcesz zacząć życie na wsi lub może myślisz o tym, żeby w przyszłości zainwestować w agroturystykę…?

TO WYMARZONE MIEJSCE WŁAŚNIE DLA CIEBIE

Dlaczego? W Woli Gardzienickiej znajduje się Zespół Pałacowy w Gardzienicach, w którym od lat działa Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice (http://gardzienice.org), znany w Polsce i na świecie – spacerem kilka minut. Nie tylko dla koneserów teatru: sam ośrodek jest ogólnodostępny, pięknie zadrzewiony, z pałacem, parkiem, zabytkowymi budynkami i ogrodem japońskim. Nie ma drugiego takiego miejsca w okolicach Lublina. Tuż obok znajdują się ruiny Starej Gorzelni, która właśnie przekształca się w lokalny browar.
Dojście nad rzeczkę Giełczew czy do lasu to niecałe 100 metrów. Przez wieś przechodzą też szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i kajakowe. Sąsiedztwo jest cudowne – cisza, spokój, a w pobliżu staw i prestiżowe osiedle domków jednorodzinnych Osada Wola (http://www.osadawola.pl). Odległość do Piask to jedynie 5km, a tam pełna infrastruktura: sklepy wszelkiego rodzaju, w tym Stokrotka i Biedronka, szkoła, przedszkole, poczta, punkty usługowe, restauracje, itd.
Okoliczne tereny są niezwykle malownicze. W szacie krajobrazu dominują lasy, słynące z obfitości skarbów leśnego runa oraz pola i łąki. Nie brakuje również typowych dla polskiej wsi budynków mieszkalno-gospodarczych. Możemy tu także znaleźć miejsca rekreacyjne (letnie posiadłości) jak i związane z przemysłem turystycznym (gospodarstwa agroturystyczne, przystanie kajakowe).
Gmina Piaski, do której przynależy Wola Gardzienicka, w ostatnich latach szybko się rozwija, w tym mocno stawia na rozwój turystyki i agroturystyki. Na podkreślenie zasługują pobliski rowerowy Szlak Sobieskiego, planowany w najbliższej przyszłości szlak kajakowy (biegiem rzeki Giełczew – około 100 metrów od granicy działki) oraz nowa inwestycja gminy: zalew retencyjno-rekreacyjny o powierzchni niemal 100 ha, z kąpieliskami i plażą, zlokalizowany otoczeniu trzech miejscowości: Giełczwi, Gardzienic II i Piask, którego granice sięgać będą Zespołu Pałacowego.
W tym roku w Woli Gardzienickiej, tuż obok siedliska powstała także nowa asfaltowa droga dojazdowa, a wcześniej – nieopodal – plac zabaw z wieżą widokową, siłownia na świeżym powietrzu i miejsce piknikowe z paleniskiem i toaletami. Dodatkowo, jedynie 15 minut drogi od siedliska znajduje się Klub Golfowy w Wierzchowiskach http://www.golf.wierzchowiska.pl/), co z pewnością zadowoli także miłośników niesztampowej rekreacji. To wszystko składa się na wyjątkowy potencjał inwestycyjny siedliska, które może idealnie wpisać się w rozwój turystyki regionu i przynosić przyszłym właścicielom prawdziwie wymierne korzyści.
Ewenementem jest to, że w samej wsi czas jakby się zatrzymał. Jest oddalona od miejskiego i małomiasteczkowego gwaru (dookoła lasy, pola i rzeczka), a jednocześnie dojazd do niej z centrum Lublina zajmuje około 30 minut, a z Warszawy najwyżej 2 godziny. To wszystko za sprawą tego, że do samych Piask jedzie się trasą S19, a stamtąd do Woli Gardzienickiej jest już tylko 5 km.

Wspaniale, prawda? Tyle o lokalizacji, a teraz wyjątkowości samego siedliska i domu.
W porównaniu do typowych działek letniskowych, siedlisko jest dość spore – ma powierzchnię łączną 2951 m2 i składa się dwóch działek gruntu (część zadrzewiona i ogród oraz pole), na których znajduje się całoroczny dom drewniany oraz drewniana stodoła i budynek gospodarczy (niewielka szopa).
Nie musisz się więc bać o oddech sąsiadów na plecach, a i dzieci mogą swobodnie pobiegać. Wielkość działki sprawia, że jest to też świetna inwestycja: miejsca spokojnie starczy i na własny wypoczynek, i na prowadzenie działalności agroturystycznej, jeśli tylko zechcesz. Znajdziesz tutaj utrzymaną na półdziko roślinność, piękne drzewa, drewniany dom z kuchnią kaflową i studnię. Sielanka, prawda?
Teren posesji jest częściowo ogrodzony (płot, siatka), zaś swoim kształtem przypomina prostokąt. Nie znajdziemy na nim różnic w wysokości terenu: jest on płaski i w pełni zagospodarowany. Działka bogata jest w bujną roślinność w postaci drzew liściastych i iglastych zamieszkiwanych i odwiedzanych przez ptaki, a także krzewów, bylin oraz kwiatów. Nie zabrakło tu również drzew i krzewów owocowych.
Dom zasługuje również na kilka słów, bowiem jest przygotowany do komfortowego użytkowania, czy też – w przypadku zakupu nieruchomości jako inwestycyjnej – do natychmiastowego zamieszkania. Jest po gruntownym remoncie, który uwzględniał wszystko – począwszy od instalacji, poprzez ogrzewanie, ściany, podłogi, wykonanie łazienki, wymianę pokrycia dachowego, aż po ocieplenie i dobudowę dużego tarasu.
W skład domu wchodzą: przedsionek (4,33m2), kuchnia (13,56m2), pokój (22,34m2), łazienka (3,19m2) oraz dwa pokoje na poddaszu (8,10m2 oraz 8,66m2 po podłodze), na które prowadzą nowiutkie, dębowe schody. Całość powierzchni użytkowej jest określona na 51,8 m2, jednak nie uwzględnia całej powierzchni poddasza (wynika to z przepisów dotyczących obliczeń powierzchni poddaszy z występowaniem skosów). Przyjmując rzeczywistą powierzchnię użytkową, możemy określić ją więc na nieco ponad 60 m2.
Sam dom jest konstrukcji drewnianej, podmurowany, ocieplony, kryty blachodachówką, częściowo podpiwniczony. Prawdziwym skarbem wnętrza jest stara, oryginalna kuchnia z fajerami, która z powodzeniem ogrzewa cały dom, jak i sprawdza się w kulinarnych wyzwaniach. Przygotowana jest również instalacja pod kominek lub prostą, tzw. kozę. Warto też podkreślić, że na terenie siedliska jest studnia, a także pokaźnych rozmiarów stodoła, która, po odrestaurowaniu, mogłaby ponownie służyć nowym Właścicielom.

Istotnym elementem są również media:
Teren siedliska ma przyłącza elektryczne i wodne oraz podwójne szambo: zbiorcze i przepływowe. Ponadto nieruchomość posiada ogrzewanie elektryczne i wyposażona jest w elektryczny bojler, przeznaczony do podgrzewania wody. Na terenie pobliskich miejscowości rozmieszczone są też przekaźniki telefonii komórkowej, więc z zasięgiem czy dostępem do internetu w zasadzie nie ma większego problemu.

Kogo zainteresuje oferta?
Wszystkich tych, którzy marzą o zakupie siedliska położonego w cichym i spokojnym miejscu. Miłośników leśnych wędrówek, wypraw rowerowych czy też pragnących bezpiecznej przystani, w której mogliby na nowo nabrać wiatru w żagle. Osób, które po tygodniu czy miesiącu spędzonym w hałasie ulicy i pędzie wielkomiejskiego życia potrzebują bogactwa zieleni, czystego powietrza i wyciszenia. Tych, którzy marzą o zamieszkaniu z dala od miasta, z jednoczesnym rewelacyjnym z nim połączeniem. A także tych z Państwa, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z agroturystyką i aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Natomiast o cenie… zawsze możemy porozmawiać 

Other information

  • Odl. od centrum miasta [km]: 5.8
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autobus
  • Widok na: Podwórko, Pola

Contact

Biuro Nieruchomości Lex Perfecta

Biuro Nieruchomości Lex Perfecta

Mobile:
511 542 516
Email:
info@lexperfecta.pl
License number:
6320

Agent profile
 I consent to the processing of my personal data by Kancelaria Radcy Prawnego i Biuro Nieruchomości Lex Perfecta for purposes related to the activities of real estate agents. At the same time I confirm that I have been informed about the fact that I will have access to my personal data to be edited or deleted.

The administrator of personal data provided on this form is Kancelaria Radcy Prawnego i Biuro Nieruchomości Lex Perfecta based in Lublin (20-002) at Krakowskie Przedmieście 22. The data are given voluntarily and the processing takes place solely in order to answer routed through the form request. We inform you about the free right of access to data and nearly correct them in accordance with the Act of 29 August 1997. Protection of Personal Data (Journal of Laws 2014, item. 1182).